Κυπελλούχος U21 η Ομόνοια!

Η Ομόνοια κέρδισε με 1-3 στο Μακάρειο Στάδιο τον ΑΠΟΕΛ για το Κύπελλο Νέων U-21 Α’, Β’, Γ’ Κατηγορίας και στέφθηκε κυπελλούχος.

Για τους «πράσινους» που ήταν ανώτεροι στο παιχνίδι, ο Χαντζάρας σκόρερ δύο γκολ και άλλο ένα ο Απόλλωνας Βασιλείου. Μείωσε προσωρινά σε 2-1 ο Ηλιόπουλος για το ΑΠΟΕΛ.

Εικόνα του αγώνα

Η Ομόνοια μπήκε δυνατά και έκανε ονειρικό ξεκίνημα αφού μόλις στο 5ο λεπτό ο Χαντζάρας μετά από πάσα του Κατσαντώνη άνοιξε το σκορ. Το ΑΠΟΕΛ προσπάθησε να αντιδράσει, είχε καλές στιγμές με τους Παπακωνσταντίνου και Ευρυπίδου αλλά σταδιακά οι «πράσινοι» ισορρόπησαν και στο 42ο λεπτό έφθασαν σε δεύτερο γκολ με σκόρε τον Απόλλωνα Βασιλείου και δημιουργό τον Χρίστο Χαραλάμπους.

Ο τελικός απέκτησε μεγάλο ενδιαφέρον στις αρχές του δευτέρου μέρους όταν ο Ηλιόπουλος έπειτα από κόρνερ του Αρτεμίου, μείωσε με κεφαλιά στο 53ο λεπτό. Οι «πράσινοι» δεν επηρεάστηκαν από το γκολ που δέχθηκαν, στο 67΄ έφθασαν σε τρίτο γκολ και πάλι με τον Χαντζιάρα και ουσιαστικά «σφράγισαν» τη νίκη. Παρά τις προσπάθειες του ΑΠΟΕΛ, το κύπελλο πήγε στην Ομόνοια.

Συνθέσεις

ΑΠΟΕΛ: Παρασκευά, Σκώττης, Άδωνη, Ηλιόπουλος, Στυλιανίδης, Ανδρέου, Χαπέσιης, Χαραλάμπους, Ευριπίδου, Γκρούμπατς, Παπακωνσταντίνου.

Ομόνοια: Χριστοδούλου, Βασιλείου, Φραγκέσκου, Χαντζάρας, Χρυσοστόμου, Πιτταράς, Χαραλάμπους, Φιακάς, Κατσαντώνης, Κρίστιτς, Ζαγκουλος.