«Τρένο» η ΑΕΚ- Όλα τα αποτελέσματα

Ολυμπιακός- ΑΕΚ 0- 2: Το ΓΣΠ της πάει και φουλ για 2η θέση

Το κιτρινοπράσινο εξπρές του Μπεν Σινόν πέρασε και από τον Ολυμπιακό με τέρματα των Μάτσι και Τσάντο στο ντεμπούτο του προσπερνώντας το ΑΠΟΕΛ στην 2η θέση. Εκπληκτικός ο Μάτσι έκανε ότι ήθελε την άμυνα του μαχητικού Ολυμπιακού ενώ ο Τσάντο χρειάστηκε μόλις 33 λεπτά για να σκοράρει. Καλή εμφάνιση από τον Ολυμπιακό που προδόθηκε από την άμυνα του στο τέλος.

Δόξα- ΕΝΠ 1- 1: Από ένα ημίχρονο, από ένα βαθμό

Η Ενωση δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το γρήγορο γκολ της (6′ πέναλτι Ντάεμεν) και τον επιθετικό μονόλογό της στο πρώτο ημίχρονο. Η Δόξα ισορρόπησε και ισοφάρισε με τον Τόι στο 65′, με το 1-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο “Αμμόχωστος”.

Αγία Νάπα- ΑΕΠ 1- 2: Υπάρχει ζωή στην Πάφο

Νίκη μετά απο καιρό για την ΑΕΠ που έφυγε με το διπλό (1-2) απο το Παραλίμνι επικρατώντας της Αγίας Νάπας. Ταλ και Μακρής οι σκόρερ της Πάφου με τον Πιερέττη να ισοφαρίζει με απευθείας κόρνερ. Η παφιακή ομάδα επιβλήθηκε σε αγώνα έξι βαθμών και έφτασε τους έξι βαθμούς, έμεινε στους επτά η Αγία Νάπα.