Λεάντρο: “Αυτό είναι το χαρακτηριστικό του Καϊάφα…” (video)

Το 24Η σου χαρίζει 20€ για τις πρώτες σου αγορές στο Odelo, το 1ο παγκύπριο online supermarket.

Διαβάστε τι είπε όσον αφορά το χαρακτηριστικό του Κύπριου τεχνικού, στην ομάδα σε αυτό το λίγο διάστημα.

Για το Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ: Ήταν ένα καλό παιχνίδι, είχαμε πολλές ευκαιρίες κυρίως στο α’ ημίχρονο, αλλά δεν σκοράραμε και έτσι δεν καταφέραμε να κάνουμε το 1-0. Στο β’ ημίχρονο ήταν περισσότερο 50-50 ο αγώνας, είχαμε καλό παιχνίδι, παλέψαμε πολύ, προσπαθήσαμε για τη νίκη, αλλά δεν τα καταφέραμε.

Για το αν κατάφερνε η Ομόνοια να σκοράρει στο α’ ημίχρονο: Ποτέ δεν ξέρεις, σίγουρα θα μιλούσαμε για διαφορετικό παιχνίδι, αλλά αν καταφέρναμε να σκοράρουμε στο πρώτο μέρος, είμαι σίγουρος ότι θα νικούσαμε.

Τα πλεονεκτήματα της ισοπαλίας: Για το πρωτάθλημα δεν είναι αρκετά, όμως πρέπει να κερδίζουμε να παίρνουμε βαθμούς, για να μπορούμε να εξασφαλίσουμε το εισιτήριο της Ευρώπης.

Για τον Κώστα Καϊάφα: Όλα άλλαξαν όταν ήρθε ο νέος προπονητής. Ξεκινήσαμε από το μηδέν, κάνουμε νέα αρχή. Αυτό φαίνεται και από εμάς, το πως παίζουμε, έχουμε περισσότερη μαχητικότητα, περισσότερο πάθος κι’ αυτό είναι και το χαρακτηριστικό του Καϊάφα! Είναι μόνο λίγες μέρες στον πάγκο, όμως αυτό το λίγο διάστημα αποδείξαμε πολλά στα τελευταία δύο παιχνίδια. Και είμαι σίγουρος ότι θα δείξουμε ακόμα περισσότερα παιχνίδι με παιχνίδι.

Για τα πλέι-οφ: Στόχος μας είναι να παίζουμε και να κερδίζουμε, άσχετα με το τι θέση έχουμε στο πίνακα. Παιχνίδι με παιχνίδι, πρέπει να δίνουμε τον καλύτερο μας εαυτό, για να παίρνουμε τις νίκες.